HOSTINGS

MĀJAS LAPAI VAJAG DROŠU VIETU

Hostings – vieta ,kur dzīvo tava mājas lapa

Hostings ir pakalpojums, kad jūsu mājas lapai tiek rezervēta vieta uz servera. Mājas lapas dati (bildes, teksti un cita informācija) nekarājas gaisā, tai ir sava mapīte uz servera. Ja runājam līdzībās, tad tas ir kā īrnieks un dzīvoklis. Jūs īrējat dzīvokli, lai nepaliktu uz ielas un atrastos drošībā, siltumā. Dzīvokļi jeb mājas lapu mapītes uz servera var būt dažādu līmeņu – liels, mazs, mēbelēts, tukšs, neremontēts vai tāds, kam nepieciešami pamatīgi atjaunošanas darbi.

Hostinga būtība ir nodrošināt jūsu interneta lapai vietu, kam piešķir numuru (DNS – domaine name system), kas ir jūsu lapas koordinātas un iespēja tās sasaistīt ar IP adresi jeb fizisko servera atrašanās vietu.

Ko paredz hostinga pakalpojums?

Hostings ir piemērots kā maziem, tā lieliem mērķiem jeb biznesa ambīcijām. Protams, ir arī bezmaksas šī pakalpojuma veids, kad jūs vienkārši vēlaties rakstīt blogu vai ko tamlīdzīgu. Atkarībā no cenas, hostings sevī ietver dažādu apjomu datu glabāšanu, nosaka to, cik daudz lapas apmeklētāju vienā laika posmā var atrasties lapā, domēnu skaitu, satura dublēšanu jeb backup, personalizētu e-pastu un daudzus citus tehniskus parametrus.

Parasti tiek piedāvāts mēneša un gada plāns. Protams, ka izdevīgāk ir izvēlēties gada abonementu, jo mēs gribam cerēt, ka mājas lapas veidotāja mērķis ilgtermiņā ir augt un attīstīties, tādējādi bez problēmām atpelnot hostinga izdevumus.

Hostings paša rokās jeb neiespējamā misija

Piekritīsim, ka nav neiespējama, bet sarežģīta gan. Varbūt ir dzirdēts, ka mājās var turēt pats savu serveri, kas nozīmē tā tehnisko apkopi. Ja vien jums nav, piemēram, rezerves elektrības avota, tad pašam diez vai ir prātīgi šo uzņemties. Ja pazudīs elektrība, tad arī mājas lapa nebūs pieejama. Hostings nozīmē regulāru programmatūras atjaunināšanu, aizsardzību pret kiberuzbrukumiem, rezerves servera nepieciešamību, ja pamata serveris pārtrauc darboties. Lūk, iemesli, kāpēc cilvēki izvēlas šo pakalpojumu no profesionāļiem, kam nav svešas visas iepriekš minētās grūtības un izaicinājumi.

Par labu hostingam pie profesionāļiem liecina arī tas, ka vienmēr pieejams atbalsta serviss, optiskais pieslēgums, kā arī piemērotas telpas aparatūras glabāšanai.

Svarīgi zināt, ja nepieciešams mājas lapas hostings

Turpinot tēmu par hostinga būtību, jāpaskaidro daži galvenie termini un to nozīme.
Pirmais un galvenais – domēns un to skaits. Domēns ir adrese, kuru raksta adrešu laukā interneta pārlūkā. Hostinga plāns var paredzēt divus domēnus, kas nozīmē bez papildus izmaksām pārvaldīt vēl otru mājas lapu. Nereti šo domēnu piedāvā reģistrēt nic.lv. To var izdarīt arī pats.
Otrkārt – hostings var nozīmēt to, ka jums ir pieejami apakšdomēni. Tos veido zem primārajiem domēniem un tie izskatās kā jauna lapa, sadaļa. Piemēram, apaksdomens.domens.lv.

Izvēloties hostinga nodrošinātāju, ir jāvadās pēc sekojošiem kritērijiem:

  • Mājas lapas ātrdarbība, darbības nepārtrauktība. Biznesam tas ir ļoti svarīgi!
  • Kādām vajadzībām ir nepieciešama mājas lapa?
  • Kāda ir jūsu paša kompetence tehnoloģijās un domēna uzturēšanā? Tam ir nozīme, lai saprastu, kāds
    tehniskais atbalsts var būt vajadzīgs.
  • Cik daudz domēnu, apakšdomēnu var būt vajadzīgs u.c.

Vēl viens interesants fakts ir tas, ka kādreiz bija ļoti svarīgi – ārzemju vai vietējais hostinga pakalpojums. Interneta ātrums un pieejamība šo faktoru vairs neizceļ kā būtisku. Šobrīd pat izdevīgāk ir atrasties uz ārvalstu servera, jo Latvijas mērogā cenas var būt nepamatoti augstas. Šajā sakarā būtu jāpievērš uzmanība ne tikai pirmā gada maksai, bet arī nākamo gadu izmaksām, par kurām nereti tiek klusēts. Bieži pie cenas nav minēts arī nodoklis, kas jāņem vērā, lai saprastu galējās pakalpojuma izmaksas.

Piksper hostinga pakalpojums

Arī Piksper savā daudzpusībā saviem klientiem piedāvā nodrošināt hostinga pakalpojumu. Tas pieejams kā mazajam biznesam, tā vērienīgākiem projektiem. Piksper sniedz tehnisko atbalstu latviešu un krievu valodā. Tāpat visos plānos tiek nodrošināta ikdienas datu kopēšana, personalizēti e-pasti un, kas ļoti svarīgi, neierobežots tīkla trafiks. Tas nozīmē ātru lapas ielādi un opciju lapā vienlaikus atrasties daudziem lietotājiem, klientiem, pircējiem. Piksper komanda palīdzēs rast tieši jūsu vajadzībām piemērotu hostingu.

Cenu plāni

 Biznesa plāns MINI
Biznesa plāns MAXI
 no €45,00/gadāno €90,00/gadā
Diska vieta1 GB3 GB
Domēnu skaits13
Apakšdomēnu skaits/50,00€ par katru nākamo
Tīkla trafiks neierobežots
Ikdienas rezerves kopēšana
Personalizēts e-pasts

Klientu atsauksmes

Pieteikties uz konsultāciju

Piereģestrējies aizpildot reģistrācijas formu