SSL sertifikāts

Piksper nodrošina piemērotākā sertifikāta izvēli un instalāciju jūsu vietnē. Lai gan teorētiski šo procedūru var veikt pats, tas var kļūt par diezgan lielu izaicinājumu, ja jums nav līdzšinējas pieredzes ar SSL sertifikāta uzstādīšanu.

Mūsu priekšrocības

SSL sertifikāts nav tikai drošas datu apmaiņas garants. Tas nozīmē gan lielāku uzticamību no klientu puses, gan augstāku vietu Google reitingā. Daudzi pat nenojauš, ka, iespējams, tikai šis faktors šķir viņu biznesu no panākumiem.

SSL sertifikāta cena un uzstādīšanas laiks ir atkarīgs no jūsu biznesa vēriena. Jo lielāks un nopietnāks uzņēmējdarbības lauciņš, jo augstāka cena un ilgāks pārbaudes laiks. Tiesa, lai tas jūs nebiedē, jo šī procedūra ir tā vērta.

Nekāda SEO optimizācija vai citas pūles nedos rezultātus, ja mājas lapai nav sava SSL sertifikāta. Interneta lietotāji ir izglītoti un vēlas garantiju, ka viņu dati nenonāk trešo personu rīcībā. Vietnes drošumu var pārbaudīt, palūkojoties, kā sākas vietnes adrese.

SSL sertifikāta iegāde un instalēšana

Šīs darbības pēc būtības var veikt pats, taču parasti to uztic kādam, kas pilnībā izprot gan nepieciešamā sertifikāta veidu, gan uzstādīšanas tehnisko pusi. Ja vēlaties, lai klients jums uzticas un atgriežas vēl, ar sertifikāta instalēšanu nav ieteicams kavēties.
Instalācijas procesa instrukcija ir diezgan piņķerīga, tāpēc ir iespējams apjukt. Lai šādas situācijas nerastos, Piksper piedāvā SSL sertifikāta integrēšanas pakalpojumu. Arī cenu amplitūda ir iespaidīga un te jāskatās, cik liels ir jūsu bizness vai cita veida projekts. Latvijā tikpat kā nav pieejami bezmaksas sertifikāti, turklāt šādā variantā to lietošana nav ērta – tie bieži jāatjauno un tas atkal rada zināmus riskus kā uzņēmējam, tā klientam. SSL sertifikāta pieteikuma izskatīšanas ātrums ir atšķirīgs – jo sīkāka un paplašinātāka pārbaude, jo ilgāks laiks nepieciešams. Tiesa, parasti tas nav ilgāks par nedēļu.

Ja esat tomēr nolēmis sev piemērotu SSL sertifikātu meklēt pats, bet nespējat izlemt, Piksper aicina konsultēties ar zinošu speciālistu, kurš palīdzēs sertifikāta iegūšanas un uzstādīšanas procesā.

Pieteikties uz konsultāciju

Piereģestrējies aizpildot reģistrācijas formu

Kādas izmaksas?

Izmaksas SSL drošības sertifikātam: 40,00€

Kas ir SSL sertifikāts un kam to vajag?

Digitālā vide, tai skaitā tirdzniecība internetā, ir attīstījusies neticamā ātrumā. Līdz ar to, izgaismojas jautājums par drošību internetā. Cilvēki mēdz ievadīt savus personas datus un citas ziņas dažādās vietnēs, taču nereti šāda informācija tiek izmantota negodīgos nolūkos. Tas var nostādīt lietotāju ļoti nepatīkamā situācijā, radot kā morālu kaitējumu, tā reālus finansiālus zaudējumus. Tas nav nekas jauns, ka internets tiek izmantots dažādu krāpniecisku shēmu īstenošanai. Parasti tas izskatās sekojoši – hakeris izvieto attiecīgu programmatūru uz servera, uz kura atrodas konkrētā vietne. Tiklīdz lietotājs ievada savu informāciju, programma sāk savu aktivitāti un datus piesavinās, nododot tos minētās programmatūras īpašniekam.

Būsiet pamanījuši, ka veicot pirkumu vai piesakoties uz kādu online nodarbību, jūs esat vienkārši spiesti konkrētajā vietnē ievadīt zināmus datus par sevi. Šādām vietnēm būtu jābūt SSL sertifikātam. Kā saprast, vai tie nenonāks nepareizajās rokās?

Šobrīd nešifrēto datu pārraides lapas, kas sākas ar HTTP, tiek aizstātas ar šifrēto jeb HTTPS. Šādas datu ieviešanas būtiska sastāvdaļa ir SSL jeb Secure Sockets Layer sertifikāts. SSL ir digitāls drošības sertifikāts, kas apliecina, ka tiek izmantota asimetriskā šifrēšanas publiskā atslēga. Tās autentiskumu nosaka īpaša sertifikācijas organizācija. Šādu sertifikātu piešķir konkrētai vietnei. Tas nozīmē, ka savienojums ir drošs un jūsu vietnē ievadītos datus nevar pārtvert vai nolasīt kāds, kam tas nebūtu jādara.

Kad ir droši un kādi ir SSL sertifikāta ieguvumi?

No lietotāja viedokļa atliek atcerēties divas pazīmes, kam jāpievērš uzmanība. Viena ir īpaša norāde Not Secure jeb nav drošs. Otra – pievērst uzmanību, lai adrese sākumā būtu redzams šāds burtu savienojums: https.

No mājas lapas īpašnieka viedokļa SSL sertifikāts ir būtisks klientu uzticamības dēļ, taču, kas vēl svarīgāk – Google reitingā lapa ar SSL sertifikātu noteikti ieņems augstāku vietu. Šie divi parametri ir ļoti būtisks iemesls, lai jūs izskatītu iespēju ieviest drošu savienojumu. Būtībā Google algoritmā lapa bez SSL sertifikāta zaudē derīgas lapas statusu. Pat SEO prasības izpildījusi lapa nefigurēs meklējumu rezultātos. Tas noteikti nav tas, ko mājas lapas īpašnieks vēlas. Ja jūs esat izveidojuši vietni (jeb plānojat to darīt) vai e-veikalu, tad jūs vienkārši nevarat atļauties savu biznesu vadīt bez sertifikāta. Tā būtu pilnīgi velta resursu tērēšana.
Esot interneta biznesā ir jāsaprot, ka klients vēlēsies, lai jūs nodrošināt viņa datu konfidencialitāti. Pretējā gadījumā viņš izvēlēsies citu pakalpojuma sniedzēju, kas par to būs padomājis. Tā kā mūsdienās visi grib garantijas, tad šī tāda būs. Trešās personas nepiekļūs personas datiem vai kredītkartes informācijai. Jāpatur prātā arī fakts, ka mūsdienās interneta lietotāji ir kļuvuši daudz izglītotāki un lieki neriskē.

Pavisam SSL sertifikātus iedala 3 grupās:

  • mazām mājas lapām, kam nebūs nekādas īpašas prasības;
  • korporatīvajām lapām, kur būs nepieciešams uzrādīt domēna piederību un uzņēmuma dokumentus;
  • augstas aizsardzības līmenis, kas parasti tiek pielāgots interneta veikaliem un bankām.
    Trešā līmeņa drošības sertifikāta turētāja interneta vietnes adrese iekrāsosies zaļā krāsa.

Datu nozaudēšana un nopludināšana nozīmē klientu uzticības zaudēšanu. Bez tam – par to var iedzīvoties pamatīgās soda naudās, ko nosaka Eiropas Regula GDRP. Arī Google principā iestājas par to, ka SSL sertifikāts nepieciešams ikvienai vietnei, kur lietotājs ievada jebkādu savu informāciju, pat e-pastu. Jau no 2018.gada Google kategorizē vietnes, vadoties pēc drošības protokoliem. Tāpat ir būtiski pieminēt, ka par datu drošību pilnībā atbild vietnes īpašnieks un to nespeciālists bieži vien aizmirst.

Klientu atsauksmes

Pieteikties uz konsultāciju

Piereģestrējies aizpildot reģistrācijas formu